עינב בר

הסיפור שלי

אני עינב בר, אני מעצבת שיער ומאפרת מזה כ-17 שנה.
לאמיתו של דבר, חשבתי שאעסוק בתחום שונה לגמרי. עוד מגיל צעיר תכננתי ללמוד חינוך לגיל הרך, ודמיינתי כיצד תהיה לי רשת של גני ילדים וסניפים משלי (כבר אז חשבתי בגדול😜), אבל החיים זימנו לי מסלול שונה ומספק לא פחות. אל מקצועות האיפור והשיער הגעתי מתשוקה פנימית לא מכוונת: מאז גיל עשרים חייתי ברשות עצמי, שכרתי דירה, השלמתי בגרויות, ועל מנת להצליח להתפרנס עבדתי יומם ולילה (לשמחתי, בעיסוק שאני אוהבת באמת – עם ילדים :)

לאחר שהצלחתי בעמל רב להשלים את הבגרויות, המשכתי את שגרת היום של עבודה בבקרים כמטפלת בתינוקות, אחר הצהרים כמטפלת בילדים קטנטנים ובשעות הערב, איך לא, כשמרטפית, וכל זאת על מנת להצליח ולכלכל את עצמי ולחסוך כסף לעתיד שלי (כמנהלת גנים, אלא מה).

בבקרים, בזמן שהתינוק בו טיפלתי ישן, הייתי צופה בתכניות בוקר, ובאופן מפתיע מחכה ומצפה לפינות האיפור בתכניות אלו. עם הזמן נוצרה לי תשוקה לתחום ורציתי להפוך למאפרת. החלטתי ללמוד את התחום, לעבוד בתכניות טלוויזיה ומגזינים וגם, לשמח כלות. סימנתי לי מטרה חדשה בחיים.

ועם התכנית הזו יצאתי אל הדרך. התחלתי את הלימודים בבית הספר לאיפור של איל מקיאג׳, מבלי לדעת אם אכן אהיה טובה בתחום או לא, וגם לא ידעתי אם המקצוע מתאים לי. רק בסיום הלימודים, כאשר המורה לקחה את עבודת ההגשה שלי כדוגמה לכל הכיתה, הרגשתי סיפוק רב ושאני אכן טובה בזה.

למעשה, כשאני חושבת על כך, תמיד התעניינתי באיפור, אני אף זוכרת את עצמי בגיל 5 מתגנבת לפינת האיפור של סבתא שלי, מתאפרת ומוחקת, מתאפרת ומוחקת. תמיד משתדלת שלא יראו ויכעסו עלי. כמובן שזה לא תמיד עזר, ונתפסתי מספר פעמים על חם..
כמו שתוכלו לנחש, פורים היה החג האהוב עלי ביותר – מאחר ויכולתי להתאפר מבלי שיכעסו עלי .

עם סיום הלימודים, עבדתי קשה מאוד על מנת להכנס לתחום. לפני 17 שנה, לא היה אינטרנט – לטוב ולרע. אז הוצאתי כרטיסי ביקור, הדפסתי תמונות לתיק עבודות ושיווקתי את עצמי בכל מקום שהתאפשר לי.
הלכתי בכל רחבי תל אביב עם תיק עבודות וכרטיסי הביקור, ועברתי מדלת לדלת על מנת שיכירו וישמעו עלי.
גם בסביבה שלי דאגתי שלא יהיה אדם אשר לא יודע במה אני עוסקת. לאט לאט, התחלתי לקבל עבודות, אמנם בתשלום נמוך מאוד, אבל עצם העובדה שעבדתי נתנה לי ביטחון שאני טובה במה שבחרתי לעסוק בו.

באחת הפעמים, קיבלתי הזמדנות לאפר בסרט דל תקציב אשר צולם בתל אביב. אמנם לא קיבלתי כמעט תמורה כספית, אבל איפרתי הרבה מאוד אנשים, כולל מפורסמים. עבדתי קשה וזו היתה קפיצה רצינית לתוך המים, מבחינתי. אין ספק שזו היתה תקופה מלאת חוויות, אולם היא גם לא היתה פשוטה – לא כלכלית ולא נפשית. אבל המטרה נשארה בעינה – רציתי להצליח בתחום בו בחרתי לעבוד ואותו אני אוהבת. הייתי מאפרת יחידה על הסט למשך שלושה שבועות, עבדתי משש בבוקר עד תשע בערב, הגעתי מרחוק, אבל לא ויתרתי. ההשקעה השתלמה ועזרה לבנות את התדמית שלי ואת הבטחון העצמי שלי.
עברתי למרכז והתמסרתי לעבודה, המשכתי לעבוד ולשווק, כל הזמן נפתחו עוד ועוד דלתות והגעתי לעבוד בתכניות טלויזיה בפריים טיים, הפקות גדולות וסרטים. במקביל, איפרתי כלות ובנות לאירועים, ותוך 4 שנים הגעתי לרזומה מכובד, והשכר שלי היה זהה למאפרת שעובדת שנים רבות.

בהמשך החלטתי ללמוד גם איפור שיער אצל דייויס, והגדלתי לעצמי את הסיכויים לעבודות נוספות. עם השנים, הרזומה נצבר, והפכתי להיות מאפרת קבועה בתכניות טלוויזיה כגון: ״מנטה״ בערוץ 24, מאפרת בתכניות שונות בערוץ הספורט, ערוץ הילדים, הפקות, מגאזינים ואפילו ליווי צמוד של אמנים להופעות.
כך למשל, ליוויתי במשך זמן רב את שלומי שבת, דודו אהרון, הבנות נחמה, דין דין אביב ואחרים.

במהלך הזמן התמקדתי בעיקר בכלות, בתחילה הייתי נוסעת אליהן ביום החתונה, ובהמשך הקמתי סטודיו באוירה ביתית ברמת גן שקראתי לו ״בית של כלות״. הסטודיו הפך לסיפור הצלחה ובמשך השנים איפרתי כלות ומלוות רבות מאוד. ולשמחתי הרבה, גם הצלחתי מאוד בתחום הקשה הזה באופן ספציפי. כך למשל, אני המדורגת הגבוהה ביותר בתחום האיפור והשיער לכלות באתרים המוכרים, כמו למשל, ״מתחתנים למען מתחתנים״ (עם למעלה מ-600 המלצות מכלות אמיתיות).

חלום גדול לא פחות היה להקים משפחה גדולה. בגיל 33 הכרתי את בעלי, וכעבור שנתיים התחתנו. במהלך חמש השנים האחרונות אני עובדת בתחום, בדגש על כלות, אולם עם שינוי הסטטוס, שיניתי גם את הקצב. כיום אני רעיה ואמא לשלושה קטנטנים מדהימים שהם אהבת חיי (!!), הגדול בהם בן 3 וחצי שנים, האמצעית בת שנתיים והקטנה ביותר בת ארבעה חודשים בלבד. קשוח, כן?

לפני ששלושת הזאטוטים הגיעו לחיינו, עברתי לצערי שתי הפלות, שלאחריהן גיליתי כי יש לי בעיית קרישיות יתר. המשמעות היא שבכל הריון עלי להזריק כ-220 זריקות קלקסן, כאשר ההריונות נחשבים הריון בסיכון, כך שאני מעריכה מאוד את מה שיש לי כיום, אוהבת את המקצוע שלי ומודה לאל על הכיוון שבחרתי בו וכל מה שקיבלתי.

אני אוהבת את הלקוחות שלי ומאמינה בדרך של סבלנות והקשבה לצרכים שלהן, כך שמעבר לעבודה המקצועית הטובה, הסוד בעיני הוא שירות טוב ויחס אישי, עבור כל כלה שמגיעה אלי, מדובר ביום החשוב והמרגש בחייה, וזהו דבר שחשוב מאוד לזכור. היא מעבירה את מרבית השעות הראשונות של היום ביחד איתי ואני מאמינה שחלק מהתפקיד שלי הוא לתת לה את ההרגשה הטובה, להרגיע ולגרום לה להראות במיטבה כך שהיא תרגיש מדהים במהלך היום המיוחד הזה.